VM

Tillbaka till startsidan

Resultat Qualification Groups

Grupp 1

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Nikita Zholobov THC Toros 17 17 0 0 102 19 +83 34
2 Michal Kobrle THC Stiga Elites 17 14 1 2 75 32 +43 29
3 Oleksii Korabel Devyaty val 17 14 0 3 72 35 +37 28
4 Sergey Ivanov Kuropatki 17 11 1 5 86 46 +40 23
5 Denis Matveev Kuropatki 17 11 1 5 82 33 +49 23
6 Magnus Klippen Brent Plast BHK 17 11 1 5 64 31 +33 23
7 Dmitry Malygin Legion 17 10 2 5 64 42 +22 22
8 Rainers Kalnins Incukalns THC 17 9 3 5 60 52 +8 21
9 Oystein Klippen Brent Plast BHK 17 10 0 7 61 43 +18 20
10 Uno Österman NUHL8 17 8 3 6 52 45 +7 19
11 Jakub Matysek HCS Zabka Praha 17 6 3 8 52 55 -3 15
12 Niklas Blomberg NUHL8 17 5 3 9 38 62 -24 13
13 Tiitus Roholm PJKS Kone 17 3 3 11 40 74 -34 9
14 Olof Blume Björkhagen Rangers 17 3 2 12 39 95 -56 8
15 Aleksandr Metelitsa Kharlamov Club 17 3 1 13 39 70 -31 7
16 Denis Andrijashkin Kharlamov Club 17 2 2 13 29 70 -41 6
17 Matyas Papp Martonvasar 17 3 0 14 29 74 -45 6
18 Nicolas Cornelius Frankfurt Gothers 17 0 0 17 7 113 -106 0
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de svenska reglerna.

Grupp 2

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Dmytro Litvinyuk THC Lisovi Haschi 17 13 3 1 80 33 +47 29
2 Raivis Miglinieks BJC Laimite 17 13 3 1 66 25 +41 29
3 Oscar Henriksson Bröderna Grym 17 14 1 2 101 37 +64 29
4 Evgeniy Matantsev Devyaty val 17 11 4 2 122 38 +84 26
5 Amund Risa Fylling Jaren Bordhockey 17 11 3 3 64 32 +32 25
6 Benjamin Suominen Turun Seudun PJK 17 11 3 3 70 29 +41 25
7 Linus Restel "Rooster" Kaeltestarre 83 17 10 3 4 71 35 +36 23
8 Elians Edelis VJN Ventspils 17 9 3 5 69 34 +35 21
9 Valentin Dietze Frankfurt Gothers 17 9 2 6 70 53 +17 20
10 Jan Sladek THC Stiga Elites 17 6 3 8 57 45 +12 15
11 Leon Haussknecht "Fast Hand" Satyrion Berlin 17 6 3 8 61 55 +6 15
12 Lukas Kahoun BSE United 17 6 0 11 40 82 -42 12
13 Joonatan Roholm PJKS Kone 17 5 2 10 33 67 -34 12
14 Miha Skrlep NHK Menges 17 4 1 12 36 73 -37 9
15 Daniil Moshnin SK Raua 17 4 0 13 35 87 -52 8
16 Vojtech Bernat THC Stiga-Game Pribram 17 2 1 14 33 108 -75 5
17 Fiodar Kalinouski Minsk 17 1 0 16 19 89 -70 2
18 Mojca Skrlep NHK Menges 17 0 1 16 9 114 -105 1
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de svenska reglerna.