Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 172
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 10
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 90
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Semifinalgrupp 5
Placeringsgrupp A Avslutad 91 - 110
Placeringsgrupp B Avslutad 111 - 130
Placeringsgrupp C Avslutad 131 - 150
Placeringsgrupp D Avslutad 151 - 172
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 40
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb Poäng
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge 110
2. Roni Nuttunen Raision PJK 99
3. Alexey Zaharov Bagira 99
Edgars Caics BJC Laimite 99
5. Stefan Edwall Enköping HSC 98
6. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram 97
7. Ahti Lampi Optime 97
8. Johan Gustafsson Buffé Ellyc 96
9. Lukas Turon THC Trinec 95
10. Frode Fanuel Horvath Kvernaland BHK 95
11. Petr Tmej THC Stiga Svitavy 94
12. Atis Silis BJC Laimite 94
13. Jan Dryak Stiga Big Band Praha 93
14. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge 92
15. Pontus Eriksson Umeå HSS 92
16. Anders Ekestubbe Göteborg HSS 91
17. David Šmíd THC Stiga Svitavy 91
18. Janne Ollila Raision PJK 90
19. Thomas Petersson Enköping HSC 90
20. Herman Steen Umeå HSS 89
21. Yanis Galuzo Alliance 88
22. Øyvind Hansen Dannede Herrers Selskab 88
23. Andreas Åman Enköping HSC 87
24. Kristian Lönner Bordshockeybyrån Lönner&Lönner 87
25. Marcus Andersson Enköping HSC 86
26. Patrik Danielsson Stockholms IK 86
27. Yngve Aasheim Trondheim BHK 85
28. Mika Myllykangas Ottawat Senaattorit 84
29. Peter Östlund Umeå HSS 84
30. Daniel Remmem Trondheim BHK 83
31. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge 83
32. David Freséus Umeå HSS 82
33. Lars-Erik Svensson Umeå HSS 81
34. Raivis Pukinskis Skrunda THC 81
35. Arturs Vercins BJC Laimite 80
36. Andreas Andersson BHK Möllan Rouge 80
37. David Nordström Atletico Göteborg 79
38. Bjarne Axelsen Fremad Eagles 79
39. Lars Fridell BHK Lugna Puckar 78
40. Jonas Bergström Stockholms IK 77
41. Espen Moe Trondheim BHK 77
42. Janis Kalnevics Incukalns THC 76
43. Fredrik Johansson Enköping HSC 76
44. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge 75
45. Ingebret Risa Kvernaland BHK 75
46. Ivars Vilkens BJC Laimite 74
47. Geir Tonny Brovold Dannede Herrers Selskab 73
48. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg 73
49. Ismo Aulaskari POLY 72
50. Henric Andersson TK Tigers 72
51. Bernard Rjavec NHK Kranj 71
52. Vladimir Kraus Absolut Spiders 70
53. Martin Arenlind Åhus BHoIF 70
54. Arne Mahatma Solberg Dannede Herrers Selskab 69
55. Karlis Balodis Incukalns THC 69
56. Hans Nordin Atletico Göteborg 68
57. Jimmy Eklund BHK Möllan Rouge 68
58. Gergely Regula Budenz Hybernator 67
59. Erik Werner Leif Holmqvist BHF 66
60. Dmytro Kudrytsky THC Juventa 66
61. Daniel Hansson TK Tigers 65
62. Timo Toivonen POLY 65
63. Jørn Moldvær Tonsberg BHK 64
64. Janis Kirsis Riga THC 64
65. Milos Sevr Absolut Spiders 63
66. Toni Koivula Kiekko-Lampaat 62
67. David Andersson Atletico Göteborg 62
68. Uroš Matanovic NHK Kranj 61
69. Ladislav Tmej THC Stiga Svitavy 61
70. Pål Bakken Trondheim BHK 60
71. Hans E Lindqwist BK Brottsling 59
72. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK 59
73. Arne Johannes Holmin BSI Bordhockey 58
74. Kristoffer Koren Sørvang 58
75. Stian Høie Østrem BSI Bordhockey 57
76. Björn Wikström Stockholms IK 57
77. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi 56
78. Björn Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot 55
79. Tron Omland 55
80. Martin Göran 54
81. Geir Hjemås Tonsberg BHK 54
82. Mikhail Spivakovsky THC Lisovi Haschi 53
83. Jerry Wikström Stockholms IK 53
84. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice 52
85. Dusan Krasa Stiga Big Band Praha 51
86. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers 51
87. Joachim Thyzell Åhus BHoIF 50
88. Joakim Björk 50
89. Juho Rautio Kala 49
90. Marko Säkkinen Atletico Göteborg 48
91. David Donnerdal Atletico Göteborg 48
92. Truls Månsson Björkhagen Rangers 47
93. Ola Söderberg Enköping HSC 47
94. Oscar Hammar Hammar Table Hockey 46
95. Tony Aronsson Atletico Göteborg 46
96. Birger Hedström Visby ISK 45
97. Anette Engel Fremad Eagles 44
98. Rickard Lönner Bordshockeybyrån Lönner&Lönner 44
99. Yevhen Rykun THC Juventa 43
100. Oleksandr Danylenko Svarog 43
101. Dan Engdahl BHK Möllan Rouge 42
102. Dan Johansson Göteborg HSS 42
103. Ilgvars Pavlovskis Riga THC 41
104. Netta Jousi POLY 40
105. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK 40
106. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK 39
107. Barnabas Parkanszki Orczy-Bázis Klub 39
108. Petr Mozhaev Fremad Eagles 38
109. Per Göran 37
110. Mikael Polgary 37
111. Viktor Levdansky THC Lisovi Haschi 36
112. Tim Tigges Satyrion Berlin 36
113. Christoffer Sundstedt Umeå HSS 35
114. Magor Papp Orczy-Bázis Klub 35
115. Anders Larsson Atletico Göteborg 34
116. Patrik Räfling Atletico Göteborg 33
117. Bo Larsson 33
118. Laszlo Altmann Orczy-Bázis Klub 32
119. Nils Drevsjømoen Tonsberg BHK 32
120. Armin Camdzic NHK Kranj 31
121. Erik Lindström BHK Möllan Rouge 31
122. Maria Olofsson Atletico Göteborg 30
123. Jens Anderberg Åhus BHoIF 29
124. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK 29
125. Michael Toft Nielsen Fremad Eagles 28
126. Markus Finnhult 28
127. Jonas Mårdell Björkhagen Rangers 27
128. Nicolai Dahl Jeppesen Fremad Eagles 26
129. Mats Persson Atletico Göteborg 26
130. Nico Lyskholm Fremad Eagles 25
131. Emanuel Nilsson Atletico Göteborg 25
132. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg 24
133. Morten Johannessen PuckHoggers 24
134. Hedvig Olsson Hammar Table Hockey 23
135. Angi Mauranen POLY 22
136. Jesper Anderberg Åhus BHoIF 22
137. Ulf Hed Eskilstuna BHK 21
138. Jesper Madsen Copenhagen Ice Breakers 21
139. Tommy Sääf Enköping HSC 20
140. Eric Norén Umeå HSS 20
141. David Gunnarsson Armagedon 19
142. Joakim Gåfvels Umeå HSS 18
143. Martin Wassermann Luleå BHF 18
144. Erik Hilmersson Stickhandlers Strömstad 17
145. Staffan Gréen Bäckaskolans IF 17
146. Tommy Dahlgren Roth BHS 16
147. Martin Larsson 15
148. Axel Kaner-Lidström SE London 15
149. Adam Stén Vrål BHK 14
150. Petri Säkkinen Atletico Göteborg 14
151. Niklas Antonsson Hullu Chicos 13
152. Martin Kirchgässner Copenhagen Ice Breakers 13
153. Anna Olofsson Atletico Göteborg 12
154. Christian Olsson 11
155. Thomas Fridén Armagedon 11
156. Stefan Nilsson Armagedon 10
157. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK 10
158. Robert Mattisson Roth BHS 9
159. Anders Palm Team Brevik 9
160. Kjell Hilmersson Lions 8
161. Mattias Törnqvist Bengan Boys 7
162. Filip Hilmersson Lions 7
163. Mats Lidström SE London 6
164. Claes Gunnarsson SE London 6
165. Fredrik Widengren 5
166. Anders Mattsson Änglarna 4
167. Rasmus Lundbom Team Brevik 4
168. Leif Kaner-Lidström SE London 3
169. Peter-Paul Snelder 3
170. Niklas Emanuelsson Majornas BHK 2
171. Olle Sten Vrål BHK 2
172. Jozef Wallenfels 1